Dotácia a motivácia

Dotácia a motivácia

Európska únia schválila v roku 2009 legislatívu pre podporu a využívanie energie z obnoviteľných zdrojov (2009/28/EC). Článok dva tejto smernice definuje, ktoré zdroje energie sú považované za obnoviteľné. Je to energie uložená vo vzduchu (aerotermálna), vo vode (hydrotermálna) a pod povrchom zeme (geotermálna). Smernica vyslovene označuje technológiu tepelného čerpadla ako nevyhnutnú k využitiu týchto obnoviteľných zdrojov.

Európska únia podporuje obnoviteľnú energiu získanú tepelnými čerpadlami a preto sú vo väčšine členských štátov ponúkané dotácie na ich zriadenie. Existuje niekoľko dotačných programov, ktoré znižujú investičné náklady v hodnote aj o niekoľko desiatok percent obstarávacej ceny zariadenia.

Systémy vykurovania s tepelným čerpadlom sú charakteristické svojou trvanlivosťou, takmer bezúdržbovou prevádzkou a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Údaje Euro-štátu ukazujú, že vykurovanie stále predstavuje 49 % nákladov na prevádzku domácnosti. Preto je vhodne vybraný, navrhnutý a inštalovaný systém vykurovania toľko dôležitý pre všetkých vlastníkov domu.

Tepelné čerpadlá Thermia ušetria až 80 % tepelnej energie, znížia prevádzkové náklady o 50-75 % a taktiež môžu až o 50 % zredukovať emisie CO2. Napriek tomu ale rozhodnutie nainštalovať systém vykurovania využívajúci obnoviteľné zdroje znamená veľkú investíciu. Je to relatívne nová oblasť technológie, a preto si najskôr zistite maximum informácií. Uistite sa, že Váš nový systém bude naozaj spĺňať vaše očakávania a požiadavky.

Prosím kontaktujte autorizovaného pracovníka firmy Thermia pre viac informácií o dotáciách a príspevkoch ponúkaných vo vašej krajine.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431