Architekti a projektanti

Všetko na jednom mieste – jednoduchšia práca so spoločnosťou Thermia

Pokiaľ chcete nájsť jednoduché a komplexné riešenie pre vykurovanie, teplú vodu a chladenie Vašej firmy a to všetko na jednom mieste, nemusíte už ďalej hľadať. Spoločnosť Thermia funguje na trhu s tepelnými čerpadlami už 50 rokov a má dlhý zoznam prípadových štúdii a spokojných zákazníkov. Sme pyšní na to, že sme spoločnosť, ktorá ponúka úplné portfólio produktov na trhu s komerčnými tepelnými čerpadlami.

Nepredávame iba jednotlivé tepelné čerpadlá, ale zameriavame sa skôr na dodávanie kompletných energetických riešení budov. So spoločnosťou Thermia máte úplnú slobodu výberu, ako špecifikovať Váš systém vykurovania. Začnite s výberom technológie a technického vybavenia tepelného čerpadla, ďalej spolu s Vami navrhneme integrovaný systém riadenia, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky vrátane takých, ako je doplnkový balíček ovládania napr. vykurovacích okruhov, prípravy teplej vody, vrátane zásobníkov, alebo pomocného ohrevu. Počas celého procesu v našom tíme nájdete podporu od počiatočných návrhov a špecifikácie až po vykonanie práce a uvedenia do prevádzky.

Dôležitosť návrhu

Čo sa týka inštalácie tepelného čerpadla, najdôležitejším faktorom je návrh vykurovacej sústavy. Hoci je tepelné čerpadlo oveľa efektívnejšie a ekologickejšie ako naftový alebo plynový kotol, nie je jeho efekt tak priamočiary a jeho účinnosť závisí od návrhu celej vykurovacej sústavy. Dôvodom je, že účinnosť tepelného čerpadla je úzko spojená s teplotou vykurovacej vody. Čím je nižšia teplota v potrubí, radiátoroch, v podlahovom vykurovaní atď., tým je účinnosť vyššia. Aby mohla vykurovacia sústava pracovať s najnižšou možnou teplotou, musí byť starostlivo premyslený každý prvok sústavy. Všetky faktory ako dimenzia potrubia, stratégia riadenia vykurovacej sústavy, návrh podlahového vykurovania a vykurovacích telies, fancoilu alebo  chladenie sú vysoko dôležité.

Po viac ako 50 rokoch získavania skúseností, spoločnosť Thermia vyvinula svoj vlastný návrhový software nazvaný HPC 2.0 (Heat Pump Calculator). Na základe klimatických oblastí, tepelnej zotrvačnosti, potreby tepla pre vykurovanie a chladenie a typu vykurovacej sústavy, HPC 2.0 umožní vybrať najvhodnejšie tepelné čerpadlo alebo čerpadlá a starostlivo odhadnúť ročné náklady celého systémového riešenia.

Navrhnite si svoju vykurovaciu sústavu online

Uľahčite a urýchlite proces návrhu vykurovacej sústavy a projektu vykurovania s tepelným čerpadlom pomocou generátora systémových riešení Thermia.

Správny a funkčný návrh vykurovacej sústavy pre tepelné čerpadlo môže byť časovo náročný a zložitý. Či už staviate dom, alebo inštalujete novú vykurovaciu sústavu s tepelným čerpadlom do existujúceho domu pri rekonštrukcii, môže byť zložité nájsť správne systémové riešenie, ktoré bude to správne pre Vašu inštaláciu.

Pokiaľ použijete náš nový online generátor systémových riešení Thermia je hneď všetko jednoduché. Môžete zvoliť iba vykurovanie, vykurovanie a prípravu teplej vody, alebo zahrnúť aj technické celky pre chladenie, ďalšie zmiešavané okruhy alebo ohrev bazénu. Je taktiež možné pridať externý pomocný ohrev alebo ďalšie zásobníkové ohrievače teplej vody. Akonáhle je systémové riešenie kompletné, online nástroj automaticky vygeneruje plný zoznam systémových komponentov. Naviac sú všetky vygenerované systémové riešenia skontrolované a schválené společnosťou Thermia.

Online generátor systémových riešení poskytuje dve hlavné výhody.

  • Rýchly a jednoduchý návrh sústavy s tepelným čerpadlom
  • Schéma zapojenia tepelného čerpadla so zoznamom komponentov schválená priamo spoločnosťou Thermia

Pomocou online generátoru systémových riešení je jednoduché urobiť veľkú škálu návrhov od aplikácií v malých rodinných domoch, až po veľké aplikácie komerčného charakteru.

Generátor systémových riešení Thermia – pracujte rýchlejšie a inteligentnejšie, začnite priamo teraz!

Spoločnosť Thermia robí zákazky na mieru

Naše vysoko kvalitné, extrémne trvanlivé a funkčné príslušenstvo Thermia je navrhnuté tak, aby podporilo perfektnú zákazkovú prácu a vytvorilo riešenie „ušité na mieru“ výhradne vašim potrebám. Ďalej aj naše doplnkové produkty prechádzajú testovaním a osvedčili sa i v praxi.

Riešenia, ktoré spoločnosť Thermia ponúka, sú pozoruhodne flexibilné: od dodania jednotlivého príslušenstva a dodatočného vykurovania až po poskytnutie plne integrovaného systému vykurovania, vrátane chladenia. Pokiaľ potrebujete väčšie objemy teplej vody, alebo potrebujete zásobníky teplej vody alebo buffer tanky, ponúkame Vám rôzne veľkosti nádrží, ktoré sú úplne kompatibilné s našou ponukou tepelných čerpadiel. Všetky boli testované v komerčných aplikáciách v náročnom podnebí severnej Európy.

Zaškolenie a dokumentácia

Našim cieľom je zaistiť, že naše tepelné čerpadlá sú nainštalované, spustená do prevádzky a udržiavaná v najvyššom možnom štandarde. Preto ponúkame starostlivo spracovanú dokumentáciu a školiace pre technikov – inštalatérov a projektantov, aby sme predviedli, ako získať najvyšší prínos z každého riešenia od spoločnosti Thermia.

Hoci tepelné čerpadlá pracujú podobným spôsobom ako chladnička, inštalácia geotermálneho systému využívajúceho vrty zahŕňa komplexnú technológiu a špeciálne znalosti. Spoločnosť Thermia pripravila širokú škálu technickej dokumentácie na podporu tohto procesu, od jasných a jednoduchých návodov na inštaláciu až po zložitejšie riešenia.

Po presnom nastavení návrhu a správnom uvedení do prevádzky, je najdôležitejším cieľom získať spoľahlivé a bezporuchové aplikácie, ktoré budú účinne fungovať veľa rokov.

Test tepelnej vodivosti podložia meter za metrom

Pri navrhovaní vrtu, s použitím tepelných čerpadiel Thermia, je kritickým faktorom tepelná vodivosť podložia. Testy vodivosti podložia sú použité na meranie súčiniteľa tepelnej vodivosti podložia a sú tiež používané na meranie tepelného odporu inštalovaného výstroja vrtu. Testy vodivosti podložia sú v dnešnej dobe bežne používané pre dimenzovanie vrtov a určovanie ich hĺbky, pretože znalosť tepelných (vrtov), a tým nedostatočného výkonu systému ako celku. Alebo naopak predimenzovaniu a zbytočným nákladom.

Testy vodivosti podložia dávajú odpoveď na otázku, koľko energie môže byť získanej z jedného vrtu a tiež koľko vrtov je potrebných na pokrytie energetických nárokov danej budovy. Týmto spôsobom získame údaje ako presný počet vrtov a ich hĺbku pre danú aplikáciu tepelného čerpadla.

Testy vodivosti podložia môžu byť použité na doplnenie výpočtu HPC 2.0 pre dané komerčné projekty a sú ponúkané certifikovanými partnermi spoločnosťou Thermia.

5 ročná záručná doba

U Thermia Mega sa záruka vzťahuje na všetky funkčné diely a tým poskytuje pohodlie bez obáv z neočakávaných nákladov na náhradné diely. V prípade nutnosti opráv v dobe záruky, autorizovaný predajca bez čakania uskutoční záručnú opravu s použitím originálnych dielov Thermia.

Thermia Online

Všetky tepelné čerpadlá môžu byť vybavené aplikáciou „Thermia Online“, ktorá umožní sledovať a ovládať vaše zariadenie pomocou inteligentného telefónu alebo počítača. Náš online systém poskytne Vášmu inštalatérovi zrozumiteľné diagnostické údaje a umožní mu tiež rýchlo reagovať na oznámenie, či zasiahnuť do nastavenia systému. Sledovanie a ovládanie online optimalizuje energetickú účinnosť budov v rôznych lokáciách, nech ste kdekoľvek.

Aplikácia Thermia Online je k dispozícii ako pre Android, tak aj pre iPhone.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431