Veľké budovy – prípadové štúdie

Veľké budovy

Zákazníci firmy Thermia rozprávajú o svojich príbehoch

 • Dve invertorové tepelné čerpadlá Thermia Mega M zem – voda zaisťujú vykurovanie a chladenie výrobnej haly, skladu a ďalších priestorov, ako sú kancelárie a jedálne, cca celkom 2000 m2.

  Továreň na Slovensku ťaží z obnoviteľnej energie

  Spoločnosť Brother Industries s.r.o. so sídlom na Slovensku je jedným z 28 výrobných závodov japonskej spoločnosti Brother Industries Ltd a má vedúce postavenie vo výrobe a renovovaní tonerov do laserových tlačiarní.

  BROTHER INDUSTRIES s.r.o. sa nachádza v Krupine na Slovensku a je jedným z 28 výrobných závodov japonskej spoločnosti Brother Industries, Ltd.

 • Spoločnosť sa rozhodla byť udržateľnejšou a nainštalovala invertorové zemné tepelné čerpadlo Thermia Mega S.

  České predajné a servisné stredisko pre čerpaciu techniku

  Firma František Janek - VODA poskytuje služby v oblasti čerpacej techniky, vodo-inštalačných a kúrenárskych výrobkov a komponentov už od 90. rokov 20. storočia.

  Spoločnosť zo začiatku ponúkala iba studňové a inštalatérske práce, neskôr rozšírila svoje portfólio o veľkoobchodný a maloobchodný predaj inštalatérskych a kúrenárskych výrobkov.

 • Hot Springs Medical & Spa Hotel má kapacitu 300 osôb a ponúka 139 skvelých izieb v 8 rôznych kategóriách. Všetky izby v hoteli majú balkón a prekrásny výhľad na hory alebo do lesa. Pre pohodlie hostí hotel ponúka skvelú reštauráciu, lobby bar, detské ihrisko pre najmenších návštevníkov a samozrejme jedinečné kúpeľné a zdravotné stredisko.

  Hotel a Spa ťaží z výhod tepelných čerpadiel Thermia

  Hot Springs Medical a Spa je situovaný v dedinke Banye, ktorá leží v prekrásnom údolí s názvom Razlog v južnej časti Bulharska. Dedinka Banya je úžasné miesto: nie len teplým podnebím, ktorým je Bulharsko známe, ale taktiež kvôli úžasnému bohatstvu – liečivej minerálnej vode, ktorá je nie len bohatým zdrojom pre obyvateľov Banya, ale taktiež pre mnohých hostí, ktorí navštívia hotelový komplex.

  Investor stavil od začiatku na obnoviteľné zdroje energie, ktoré budú poskytovať najnovšie technológie v oblasti využitia nízkopotencionálneho tepla. Preto bola pre vykurovanie zariadení vybraná technológia zhodnocujúca geotermálnu energiu pomocou zemných tepelných čerpadiel Thermia.

 • V roku 2012 v Löfbergskej aréne v Karlstadte boli inštalované štyri tepelné čerpadlá Thermia Robust, každé s výkonom 42 kW. Tepelné čerpadlá vykurujú obrovské budovy a zároveň chladia ľad v hlavnej aréne a v tréningovej hale. Pred inštaláciou tepelných čerpadiel presahoval ročný náklad na vykurovanie poskytované obci 1,5 miliónov SEK.

  Energeticky efektívny tím

  Löfbergská aréna je rezort s ponukou viacerých aktivít po celý rok. Avšak jeho hlavnou úlohou je byť domácim štadiónom pre Färjestadský hokejový tím. Okrem vykurovania v lete tepelné čerpadlá poskytujú príjemný chlad v kanceláriách, konferenčných miestnostiach a fitness zariadeniach.

  „Náklady za energiu sa znížili o viac ako 45 %.“

 • Pri zmienke o Madride sa nám vybaví neustále teplo a slnko. V skutočnosti je ale Madrid obklopený zasneženými horami, kde sa dá väčšinu zimy lyžovať. Tieto zalesnené hory sú taktiež miestom, kde stojí novo renovovaná vila (1 200 m2). Tradičný spôsob vykurovania takejto nehnuteľnosti bol vždy pomocou kotla na naftu alebo drevo.

  Riešenie s nízkymi emisiami CO2 pre slnečný domov

  Charakteristiky budovy
  •Vykurovací výkon: 143 326 kWh/rok
  •Chladiaci výkon: 35 831 kWh/rok
  •Funkcie: vykurovanie, chladenie, príprava teplej vody
  Aplikované obnoviteľné riešenia:
  •Zemné tepelné čerpadlo Thermia Mega XL (21-88 kW)
  •Zásobníkový ohrievač teplej vody 750 TW-C
  Systém distribúcie vykurovania/ chladenia:
  •podlahové vykurovanie
  •podlahové chladenie
  Dátum dokončenia: október 2016

  „Vďaka modernému a efektívnemu riešeniu s tepelnými čerpadlami Thermia Mega s vrtmi, si môžu majitelia domu užívať celoročný komfort s nízkymi nákladmi emisií CO2 a s reálnymi finančnými úsporami“, hovorí Miguel Madero Wage, generálny riaditeľ firmy Girod Geotermia.

 • Všetky apartmány sú vybavené najpokrokovejším zariadením z pohľadu úspory energie, rovnako ako vysoko efektívnym riešením pre tepelnú i zvukovú izoláciu.

  Rezidencia Barrico – apartmány s obnoviteľnou energiou

  Rezidencia Barrico je apartmánový komplex v zeleni pri jazere Varese v Taliansku. Rezidencia Barrico je vhodná ako pre aktívnych ľudí, tak aj pre tých, ktorí hľadajú kľud. Komplex je perfektne umiestnený - v blízkosti historického centra a hlavných nákupných ulíc mesta Varese.

  „Apartmány rezidencie Barrico sú vybavené najpokrokovejším zariadením z pohľadu úspory energie. Použitie geotermálnej energie výrazne znižuje náklady na vykurovanie, teplú vodu a chladenie v lete.“

 • Hotel i kúpele sú vykurované zemnými tepelnými čerpadlami Thermia. Osemnásť tepelných čerpadiel Robust s celkovým výkonom 715 kW poskytuje vykurovanie, chladenie a teplú vodu všetkým hotelovým izbám, kúpeľným priestorom, kanceláriám, obchodom a apartmánom na ploche 24000 m2.

  Moderné kúpele s ekologickou vykurovacou sústavou

  24000 m2 hotelových izieb, kúpeľných priestorov, kancelárie, obchody a apartmány, vykurované tepelnými čerpadlami Thermia.

  Kúpele Strömstad sú špičkový hotel s 232 izbami a ďalším kúpeľným vybavením. Samotné kúpele sa rozprestierajú na dvoch podlažiach na ploche 2000 m2. Sú to jediné značkové kúpele Decléor v severnej Európe a ponúka väčšinu kúpeľných procedúr a produktov.

  24000 m2 hotelových izieb, kúpeľných priestorov, kancelárií, obchodov a apartmánov, vykurovaných tepelnými čerpadlami Thermia.“

 • Novým domovom RECAL Foundation je krásna moderná budova s rozlohou 400 m2, ktorá bola navrhnutá slávnym španielskym architektom Joaquínem Torresem a stála 1 milión eur. Budova prilákala pozornosť doma i v zahraničí a je známa ako inovatívny projekt, navrhnutý a postavený s cieľom minimalizovať dopad na životné prostredie.

  Najmodernejšie rehabilitačné centrum

  RECAL je súkromná, nezisková zdravotná organizácia založená v roku 2011. Má vysoko profesionálny tím špecialistov, ako sú doktori, terapeuti a dobrovoľníci. Ich spoločným cieľom je pomoc ľudom poznamenaných závislosťou, a začleniť ich späť do spoločnosti. Potrebná starostlivosť je venovaná i rodine.

  „Radi sa staráme o našich pacientov, staráme sa o životné prostredie a vážime si dary, ktoré dostávame od našich patrónov. Preto sme sa rozhodli inštalovať systém spoločnosti Thermia využívajúci vrty, ktorý sa stará o vnútornú klímu po celý rok a s nízkymi nákladmi“, komentuje José Manuel SAINZ Quintana, generálny riaditeľ RECAL Foundation.

 • Od roku 2012 je hlavné sídlo firmy v priemyselnej oblasti Spini di Gardolo (Trentino-Alto Adige) a používa obnoviteľné technológie. Budova je vybavená podlahovým vykurovaním a chladením, ktoré je poskytované štyrmi tepelnými čerpadlami fungujúcimi v režime master – slave.

  IT služby a obnoviteľná energia na jednom mieste

  Delta Informatica Spa je v oblasti informačnej technológie a konzultácie manažmentu aktívna už cez 20 rokov. Ponúka rôzne IT služby od telefónnej alebo online podpory až ku konzultáciám a pokročilým systémom IBM AS 400.

  „Úspory sú v porovnaní so zemným plynom a klimatizáciou okolo 51 %.“

 • Dnes už kompletne renovovaný klub ponúka miestnym i zahraničným členom kvalitné služby, od súkromných tenisových lekcií a body-buildingu po hot-jógu, kruhový tréning, 25m bazén, telocvičňu, miestnosť na jógu, pilates, spinning, petanque, lezeckú stenu, wellness, relaxačný areál, priestory pre masáže, kozmetické a iné služby, konferenčné miestnosti a reštauráciu.

  Palma Club prosperuje z obnoviteľných riešení

  Palma Sport & Tennis Club, predtým Mallorca Tennis, bol pôvodne založený v roku 1964. Bol postavený známym architektom Francescem Mitjansem, rodákom z Barcelony a autorom ikonického futbalového štadiónu Camp Nou a ďalších významných budov v Španielsku.

  „Vďaka modernému a efektívnemu systému vykurovania, využitím energie z vrtov, spoločnosťou Thermia môže nový Palma Sport&Tennis Club zaujať hostí i tým, že sa zaujíma o životné prostredie a šetrí peniaze,“ hovorí Miguel Madero Wage, generálny riaditeľ firmy Girod Geotermia.

 • Časť filozofie Porcelanosa Group je ujať sa vedúcej role v predstavovaní inovatívnych a k životnému prostrediu priateľských produktov a procesov na trhu. Vzhľadom k ich uvedomeniu dôležitosti šetrenia energie a dosahovania energetickej efektivity v spotrebe zdrojov, Porcelanosa Group stále investuje do vylepšovania svojich zariadení.

  Keramické produkty a geotermálna technológia

  Butech bol vytvorený v roku 2001 ako súčasť Porcelanosa Group s cieľom podporiť prácu všetkých profesionálov v obore pokládky keramických dlaždíc. Táto spoločnosť ponúka širokú škálu materiálov a konštrukčných systémov, ktoré pokrývajú potreby vlastníkov domu, špecializovaných pokľadačov, staviteľov a architektov.

  „…kde je k vykurovaniu a chladeniu použitá nízkopotenciálna obnoviteľná energia, presne podľa ich základných hodnôt šetrenie životného prostredia. Výsledky sú úžasné: 75% úspora energie.“

 • Predtým sme mali tri peletové kotle s jedným pridaným kotlom na olej, ktorý slúžil ako pomocný. V škole sú hlavne tradičné vykurovacie telesá, ale je použité taktiež podlahové vykurovanie.

  Základná škola má prospech z tepelných čerpadiel

  Základná škola Edane sa nachádza vo švédskom Värmlande, 15 km východne od obce Arvika. Navštevuje ju okolo sto žiakov, od predškolákov až po šiestu triedu. Školský dvor je veľký a je tu štrkový povrch na futbal a ďalšie hry, v zime slúži ako klzisko. Škola Edane spadá pod obec Arvika.

  „Naše súčasné vykurovanie je spoľahlivé, inovatívne a vydrží veľa rokov. Taktiež odhadujeme zníženie spotreby okolo 40 MWh ročne“, vysvetľuje Per-Inge Andersson, zástupca pre vzdelávacie zariadenie v obci Arvika.

 • Investor od začiatku plánoval použiť technológiu na obnoviteľnú energiu pre vykurovanie a chladenie budovy. Apartmány majú inštalované podlahové vykurovanie i chladenie.

  Energeticky efektívne apartmány v Taliansku

  V Trente, v severnom Taliansku, bol postavený komplex 68 apartmánov, ktoré sú z časti na predaj a z časti k prenájmu. Budova je v starom lome Monte Capuccini v meste Trent.

  „Vďaka použitiu geotermálnej a solárnej energie budú apartmány Cappuccini dlho príkladom efektivity, energetickej úspory a udržateľnosti životného prostredia.“

 • Ashgroove Energy (predajca produktov a systémov Thermia pre britský a írsky trh) navrhol pre Oakhill Park v Londýne inovatívne riešenie. Tri 42kW zemné tepelné čerpadlá Thermia Robust zaisťujú všetko vykurovanie pomocou podlahového vykurovania a zároveň pokryjú spotrebu teplej vody pre všetkých 60 apartmánov.

  Londýnske apartmány s obnoviteľnou energiou

  Oakhill Park je na prvý pohľad luxusná nehnuteľnosť. Patria k nej služby domovníka, podzemné parkovanie, privátne fitness s najmodernejším vybavením a malebné záhrady poskytujúce tichý priestor pre relaxáciu.

  Také riešenie poskytuje vykurovanie a teplú vodu pre každý byt lacnejšie než pomocou plynu a produkcie CO2 sa zníži o 44 %.

 • Zdravie a pohoda sú prioritou hotela rovnako tak ako vytváranie ekologického prostredia. Budova bola navrhnutá s dôrazom na ekologický i biologický aspekt. Je vykurovaná pomocou nízkopotenciálnej energie zo zeme a časť dodávky hotelovej elektriny pochádza z vlastného fotovoltaického systému.

  Ekologická cesta s hotelom Goldene Zeit

  Goldene Zeit je **** hotel s wellness zariadením a konferenčným zázemím v Georgenbergu v Bavorsku. Tento hotel ponúka priestorové izby v unikátnom štýle a dekore. Wellness zahŕňa masáže, zdravotné kúpele, kozmetické procedúry alebo taktiež kaňónovú relaxačnú miestnosť a saunu.

  „Sme stopercentne spokojní so spoľahlivosťou nášho tepelného čerpadla a s excelentným servisom, ktorý nám poskytuje Multitherm“, komentuje majiteľka hotela Erika Holfelder

 • Celkovú plochu tvorí 8600 m2 bytov a 1400 m2 ostatných priestorov, ako sú napríklad garáže. Vzrastajúca cena všeobecného vykurovania bola hlavným dôvodom k hľadaniu nového riešenia.

  Thermia Mega – rozumná voľba

  HSB Fabriken (Hyresgästernas sparkasse – och byggnadsförening och fabriken) je domový spolok vo Švédskom meste Arvika, okres Vermland. Tento spolok reprezentuje jedenásť budov postavených v 80. rokoch dvadsiateho storočia. Býva tu asi 200 ľudí

  „Všetci nájomníci si teraz v zime užívajú teplo a pohodlie a domový spolok ušetrí až 65000 euro v každom vykurovacom období.“

 • Táto spoločnosť sa rozhodla postaviť si nové kancelárie v Bad Wörishofenu. Najdôležitejšou investičnou požiadavkou boli maximálne úspory vďaka využitiu obnoviteľnej energie a maximálna efektivita vo vykurovaní a chladení budov.

  Nové kancelárie profitujú vďaka obnoviteľnej energii

  Firma MicroStep vyrába a dodáva CNC prístroje vybavené plazmou, laserom, rezanie kyslíkom, vodným lúčom a 3D frézovanou technológiou

  „Keď sa MicroStep Europa rozhodol pre výstavbu nových kancelárií v Bad Wörishofenu, hlavnými kritériami bola energetická efektivita a ohľaduplnosť k životnému prostrediu.“ – Ondrej Kučera, IVAR CS

 • Obyvatelia dvoch domov z komunity tohoto mesta sa rozhodli, že znížia svoje účty za vykurovanie. Toto je príbeh, ako si dva nezávislé bytové domy, zriadili to isté riešenie na prípravu teplej vody.

  Thermia Atec zníži účty za vykurovanie až o 67 %

  Jesenice je mesto na severu Slovinska, blízko Álp pri hraniciach s Rakúskom. Žije tu 13 000 obyvateľov a je preslávené ako slovinský domov baníctva a hutníctva.

  „Náklady sa znížili o 70 %, čo znamená návrat počiatočných investícií, len za tri roky.“ – Yasin Jodeh, technický manažér Atlas Trading d.o.o.

 • K vykurovaniu budov sa používajú rôzne udržateľné zdroje energie, vrátane solárnych panelov a tepelných čerpadiel. Centrum ukazuje, že je inteligentný v zmysle v akom používa energiu.

  Konferenčné centrum vybavené tepelnými čerpadlami

  Centrum pre kompetentnosť inteligentných domov (Smart House Competence Center) v Rakvere sa zameriava na vývoj inteligentných technológií pre domácnosti a kancelárie, automatizovaných systémov a riadení budov. Je miestnym expertom a zároveň sa taktiež aktívne zúčastňuje rôznych európskych iniciatív na tému udržateľnej energie, kde presadzujú energetickú efektivitu v oblasti inovatívnych a inteligentných domov.

  „Centrum pre kompetentnosť inteligentných domov v Rakvere – estónska cesta k udržateľným a energeticky efektívnym riešeniam.“

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431