Thermia Mega – rozumná voľba

Švédsky domový spolok si vyberá firmu Thermia

Cost of district heating was too high

HSB Fabriken (Hyresgästernas sparkasse – och byggnadsförening och fabriken) je domový spolok vo Švédskom meste Arvika, okres Vermland. Tento spolok reprezentuje jedenásť budov postavených v 80. rokoch dvadsiateho storočia. Býva tu asi 200 ľudí. Celkovú plochu tvorí 8600 m2 bytov a 1400 m2 ostatných priestorov, ako sú napríklad garáže. Vzrastajúca cena všeobecného vykurovania bola hlavným dôvodom k hľadaniu nového riešenia.

„Všetci nájomníci si teraz v zime užívajú teplo a pohodlie a domový spolok ušetrí až 65000 euro v každom vykurovacom období.“

Šetríme peniaze a užívame si pohodlie

Spolok sa rozhodol pre úplnú výmenu, čo znamená, že všeobecné vykurovanie bolo nahradené za vykurovanie pomocou nízkopotenciálnej energie zo zeme. Dnes je tvorený tromi invertorovými zemnými tepelnými čerpadlami Mega, pričom každé má výkon 88 kW.

„Ukázalo sa, že to bola dobrá investícia, tak ako z ekonomického hľadiska, tak i pre životné prostredie“, dopĺňa Anders Johansson z domového spolku HSB Fabriken.

Ďalej sa rozhodol pre ďalšie tepelné čerpadlo k spätnému získavaniu tepla z budovy. Takže Robust Eco s výkonom 33 kW spätne využíva energiu z odpadového vzduchu a pripravuje tak teplú vodu.

Všetci nájomníci si teraz v zime užívajú teplo a pohodlie a domový spolok ušetrí až 65000 euro v každom vykurovacom období.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431