Majitelia domu – prípadové štúdie

Majitelia domu

Zákazníci firmy Thermia rozprávajú o svojich príbehoch

 • Veľa budov vo štvrti Uuesala sú dvojdomy alebo radové domy postavené počas posledných piatich rokov. Developer sa kvôli udržaniu okolitého prírodného vzhľadu rozhodol pre „zelenú stavbu“ v Uuesalu. Všetky domy, väčšinou jednopodlažné, sú obložené drevom alebo kameňom. „Voľba materiálu, trvanlivého a odolného, prispieva k zdravému prostrediu pre život a zaisťuje perfektnú zvukovú izoláciu“, hovorí Janar Muttik, člen komisie Uuesalu Development Ltd.

  Vykurovanie s nízkymi emisiami CO2

  Uuesala je obytná štvrť ležiaca len 8 km od centra Tallinu. Jej atmosféru vystihujú pojmy ako kľud, domáce šťastie a priateľskí ľudia. Uuesala je veľmi obľúbená medzi mladými ľuďmi a rodinami s deťmi, pretože je to zóna so súkromným a priestorovým bývaním, veľa zelene a premyslenou infraštruktúrou.

  „…keď sme sa pozreli na fotky domov, boli sme ohromení! Zapôsobila na nás nielen architektúra a výber materiálov, ale i geotermálne vykurovanie so zdrojom energie v zemi…“ hovorí Stanislav Kalov, jeho rodina bola prvým klientom v Uuesalu Kodu.

 • Dnes je situácia úplne iná. I napriek tomu, že vyrastajúci tínedžeri majú veľa športových aktivít, a preto sa potrebujú pravidelne sprchovať, je nedostatok teplej vody len nemilou spomienkou. Zároveň si rodina užíva aj úsporu až 30 000 SEK ročne.

  Veľa teplej vody pre celú rodinu

  Rýchlo stúpajúce účty a stále problémy s nedostatkom teplej vody boli hlavným dôvodom, prečo sa rodina Wigren-Jakobssonových rozhodla prejsť na zemný zdroj energie. Dostatok teplej vody je významný aspekt každodenného života veľkej rodiny.

  Dostatok teplej vody je významný aspekt každodenného života veľkej rodiny.

 • Ich nové tepelné čerpadlo je Diplomat Optimum G3, náš najnovší model, ktorý poskytuje presne to, čo Josefssonovci hľadajú. Dopad na životné prostredie je samozrejme dôležitý aspekt, ale Josefssonovci si najviac pochvaľujú tichosť a bezúdržbovosť svojho čerpadla. Istotu ich voľby im dodala starostlivosť zástupcov firmy Thermia za posledných 33 rokov.

  33 bezproblémových rokov

  Po 33 bezproblémových rokoch so svojim prvým tepelným čerpadlom sa Josefssonovci tešia, na prinajmenšom to isté, s ich novým tepelným čerpadlom.

  „Celé tie roky všetko fungovalo bezchybne. Ja a moja žena sme spokojní a náš zdroj tepla nikdy nevymeníme.“

 • Keď sa Carlssonovci presťahovali do nového domu, používali na jeho vykurovanie olejový kotol a kotol na pelety. Životnosť olejového kotla sa už blížila ku koncu a kotol na pelety vyžadoval veľa starostlivosti.

  Carlssonovi

  Keď sa Carlssonovci presťahovali do nového domu, používali na jeho vykurovanie olejový kotol a kotol na pelety.

  „… chceli sme si zjednodušiť každodenný život… To je dôvod, prečo sme chceli vykurovanie, ktoré sa bude starať samé o seba, ako len to bude možné. A teraz s našim tepelným čerpadlom nemusíme robiť nič…“ Mattias Carlsson

 • Spotreba energie nevyhnutne pre vykurovanie klesla na 2847 kWh a teplo dodané do domu bolo 9373 kWh. To znamená, že 70 % energie je získané zo vzduchu, to je obnoviteľná energia. Emisie CO2 klesli z pôvodných 4240 kg na 2070 kg, a to je masívne zníženie o 51 % (o 2 170 kg CO2).

  Thermia Atec – voľba profesionálov

  Günter Oldigs je konzultant certifikovaný a autorizovaný niekoľkými rôznymi nemeckými energetickými agentúrami a asociáciami, medzi ktorými nájdete i BAFA, DENA, DEN e.V. a GIH-Nord e.V. Jeho úlohou je radiť vlastníkom domov a staviteľom ohľadom možností šetrenia energie, optimálneho využívania energie, zdrojov tepla šetrných k životnému prostrediu a výberu vhodného vybavenia doplnkov, stavebných materiálov, systému a riešenia. Günter Oldigs býva v samostatnom rodinnom dome s Angelikou a dvoma mačkami.

  “ So vzduchovým tepelným čerpadlom Thermia Atec sa môžu znížiť emisie CO2 až o 2170 kg každú vykurovaciu sezónu."

 • „So vzduchovým tepelným čerpadlom Thermia Atec ušetrí táto slovinská rodina až 2 000 euro každú vykurovaciu sezónu.“

  Výnimočná vykurovacia efektivita

  Staré vykurovanie na olej bolo nahradené vzduchovým tepelným čerpadlom Thermia Atec 13. Ako doplnok bola inštalovaná vnútorná sada „Plus“ (skladajúca sa z 3-15 kW elektrického pomocného ohrevu, obehového čerpadla triedy A a trojcestného ventilu) a bol využitý vstavaný zásobníkový ohrievač teplej vody s objemom 300 l. Majiteľ sa rozhodol pre odstránenie starého solárneho systému a použil vzduchové tepelné čerpadlo ako jediný zdroj vykurovania a teplej vody pre svoj dom.

  „So vzduchovým tepelným čerpadlom Thermia Atec ušetrí táto slovinská rodina až 2 000 euro každú vykurovaciu sezónu.“

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431