Čo všetko môže tepelné čerpadlo zastať ?

Vykurovanie

Lorem ipsum

Tepelné čerpadlo je jedným z najlepších finančných riešení pre vykurovanie vášho domu. Využitie nízkopotenciálnej energie je taktiež ohľaduplné k životnému prostrediu. Vykurovacie sústavy v Európe najčastejšie používajú ako teplonosnú látku vodu a k vykurovaniu sa zvyčajne využívajú radiátory a podlahové vykurovanie. Výstupná teplota vodného rozvodného systému je zvyčajne 30-35 °C pre  podlahové vykurovanie a 45-55 °C pre radiátory.

Tepelné čerpadlá Thermia vyhrejú Váš domov na požadovanú teplotu, či už sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu.

Príprava teplej vody

Lorem ipsum

Spoločnosť Thermia vyvinula patentované technológie, ktoré zaisťujú výnimočne  rýchlu prípravu teplej vody vo veľkom objeme, a to bez nároku na ďalšiu spotrebovanú energiu: stavaný systém TWS (Tap Water Stratification – rozvrstvenie teplej vody) a HGW (Hot Gas Water Heaters – ohrievanie teplej vody prehriatymi parami).

Vzhľadom k tomu, že sa spotreba teplej vody zvyšuje a domy sú lepšie zaizolované, príprava teplej vody predstavuje rastúci podiel energetickej potreby domu. Preto je stále dôležitejšie, aby bola teplá voda pripravovaná s čo najväčšou efektivitou. Zároveň musí byť zásobníkový ohrievač teplej vody nahriaty tak rýchlo, aby nikto nemusel na teplú vodu čakať. A to všetko za najnižšie možné náklady prevádzkové náklady. Je tiež zásadné, aby dané tepelné čerpadlo malo systém, ktorý minimalizuje riziko vzniku baktérií legionella vo vode.

Zhruba 20 % energie dodanej tepelným čerpadlom je použitá na prípravu teplej vody. Množstvo pripravenej teplej vody musí byť dostačujúce pre uspokojenie požiadaviek celej domácnosti, preto je dôležité zvoliť také tepelné čerpadlo, ktoré tieto požiadavky bude spĺňať.

Chladenie Vášho domu

Lorem ipsum

V prípade, že pasívne chladenie nebolo dostačujúce, tepelné čerpadlá Thermia umožňujú dosiahnuť vyšší chladiaci výkon pomocou aktívneho chladenia, kde je chladenie prevádzané pomocou kompresoru a chladiaceho okruhu. Touto metódou je chladenie účinnejšie ako pri tradičných klimatizáciách.

Všetky tepelné čerpadla (zatiaľ okrem vzduchových tepelných čerpadiel) môžu chladiť domy pasívnym chladením s veľmi nízkymi nákladmi. Je to preto, že pasívne chladenie nevyžaduje viac energie, ako by spotrebovali dve žiarovky.

Nechajte tepelné čerpadlo ohrievať Váš bazén

Lorem ipsum

Bazén ste si zriadili z viacerých rôznych dôvodov, pre zábavu celej rodiny, kondičné plávanie a možno i pre terapeutické účely. Avšak, ako ste isto zistili, bez vykurovania je pre tieto účely voda v bazéne často príliš studená, predovšetkým na jar a v zime.

Ohrievanie vášho bazénu Vám umožní užívať si ho po celú sezónu, alebo dokonca po celý rok. Teda aj zvýšiť návratnosť vašej nemalej investície.

Pokiaľ chcete ohrievať Váš bazén energeticky efektívnym spôsobom, zvážte použitie tepelného čerpadla.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431