Základná škola má prospech z tepelných čerpadiel

Žiaci základnej školy Edane sa vzdelávajú v možnostiach poskytovaných tepelným čerpadlom Thermia

The old system required too much maintenance and provided poor levels of comfort

Základná škola Edane sa nachádza vo švédskom Värmlande, 15 km východne od obce Arvika. Navštevuje ju okolo sto žiakov, od predškolákov až po šiestu triedu. Školský dvor je veľký a je tu štrkový povrch na futbal a ďalšie hry, v zime slúži ako klzisko. Škola Edane spadá pod obec Arvika.

„Naše súčasné vykurovanie je spoľahlivé, inovatívne a vydrží veľa rokov. Taktiež odhadujeme zníženie spotreby okolo 40 MWh ročne“, vysvetľuje Per-Inge Andersson, zástupca pre vzdelávacie zariadenie v obci Arvika.

Systém vykurovania, ktorý šetrí energiu, peniaze a znižuje emisiu CO2

Predtým sme mali tri peletové kotle s jedným pridaným kotlom na olej, ktorý slúžil ako pomocný. V škole sú hlavne tradičné vykurovacie telesá, ale je použité taktiež podlahové vykurovanie.. „Predtým sme mali problémy so zaistením stabilného vnútorného prostredia“, vysvetľuje technický manažér Mattias Berg.

Z rozhodnutí vylepšiť vykurovanie sa nakoniec stala výmena všetkých kotlov za obnoviteľnú energiu zo zeme. Dnes je vykurovanie zaistené tromi invertorovými zemnými tepelnými čerpadlami Mega, kde každé disponuje výkonom 88 kW.
Teplá voda je uložená v dvoch zásobníkoch WT-C 500 a jednom WT-T 500 a jednej vyrovnávajúcej nádrži WT-V 500. „Naše súčasné vykurovanie je spoľahlivé, inovatívne a vydrží veľa rokov. Taktiež odhadujeme zníženie spotreby energie okolo 40 MWh ročne“, vysvetľuje Per-Inge Andersson, zástupca pre vzdelávacie zariadenie v obci Arvika.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431