Keramické produkty a geotermálna technológia

Moderné produkty pre pokládku dlažby a geotermálnu energiu v jednej budove

Butech – faithful to its environmental commitment

Butech bol vytvorený v roku 2001 ako súčasť Porcelanosa Group s cieľom podporiť prácu všetkých profesionálov v obore pokládky keramických dlaždíc. Táto spoločnosť ponúka širokú škálu materiálov a konštrukčných systémov, ktoré pokrývajú potreby vlastníkov domu, špecializovaných pokľadačov, staviteľov a architektov.

„…kde je k vykurovaniu a chladeniu použitá nízkopotenciálna obnoviteľná energia, presne podľa ich základných hodnôt šetrenie životného prostredia. Výsledky sú úžasné: 75% úspora energie.“

Byť si vedomý energetickej efektivity, komfortu a dopadu na životné prostredie

Časť filozofie Porcelanosa Group je ujať sa vedúcej role v predstavovaní inovatívnych a k životnému prostrediu priateľských produktov a procesov na trhu. Vzhľadom k ich uvedomeniu dôležitosti šetrenia energie a dosahovania energetickej efektivity v spotrebe zdrojov, Porcelanosa Group stále investuje do vylepšovania svojich zariadení. V roku 2008 sa Butech rozhodol postaviť nové hlavné sídlo firmy, kancelárie a showroom, kde je k vykurovaniu a chladeniu použitá nízkopotenciálna obnoviteľná energia, presne podľa ich základných hodnôt šetrenia životného prostredia.

„Klientova ochota inovovať spolu s riešeniami poskytnutými spoločnosťou Thermia umožnila Butechu byť v Španielsku priekopníkom s vysoko výkonným vykurovacím systémom na báze nízkopotenciálnej obnoviteľnej energie“, vysvetľuje Miguel Madero Wage, generálny riaditeľ firmy Girod Geotermia.

Nové hlavné sídlo Butechu má viac ako 3 200 m2 a je vybavené tepelným čerpadlom so zdrojom nízkopotenciálnej energie zo zeme s 36 vrtmi 120 m hlbokými, ktoré sú napojené na HVAC systém budovy po celý rok. Vykurovanie a chladenie je zaistené siedmymi nezávislými zemnými tepelnými čerpadlami, prevádzkovanými v režime master – slave.

Ročná spotreba energie predtým bola 462 805 kWh a celková spotreba  energie inštalácie (vrátane obehových čerpadiel) bola 116 870 kWh. To znamená ročný vykurovací faktor (SPF) 3,96 a celkové ušetrenie 345 935 kWh za rok, čo je 74,75% úspora energie.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431