História

9 dôležitých míľnikov v pôsobení spoločnosti Thermia

Už storočie pokroku, od roku 1923 do roku 2023. Takto sa začal písať náš príbeh a pridávame zopár významných míľnikov na našej ceste, ktoré ukazujú, ako sme v každej fáze predbehli svoju dobu.

1923

 

 

 

Per Anderson predstavuje prelomový nový prístup k vykurovaniu a ukazuje svetu, ako vyzerá vykurovanie budúcnosti. Kachle na koks, ohrievače vody a potrubné ohrievače udávajú smer.

1927

 

 

Spoločnosť Thermia získala patent na vysoko inovatívne zariadenie na predohrev vzduchu pre kachle. Zariadenie výrazne znížilo spotrebu paliva, čo bol veľmi významný úspech.

1960

 

 

V roku 1960 podnikla spoločnosť Thermia prvé kroky na európskom trhu s ohrievačmi a zásobníkmi teplej vody. Našimi hlavnými vývoznými trhmi boli v tom čase Holandsko, Belgicko, Švajčiarsko, Taliansko a Anglicko. V 60. Rokoch Thermia otvára vlastné kancelárie v Mníchove a Hamburgu a zúčastňuje sa veľtrhu vo Viedni.

1973

 

 

 

V Arvike po celé desaťročia prebiehal vývoj a v roku 1973 uzrelo svetlo sveta prvé integrované tepelné čerpadlo. Ďalšia prelomová inovácia – ohrievač vody a vykurovanie v tej istej jednotke. Konečne!

2000

 

 

Spustili sme aplikáciu Thermia Online. Prvý softvér na diaľkové ovládanie, ktorý umožňuje ovládať a monitorovať tepelné čerpadlá odkiaľkoľvek.

2007

 

 

 

V Arvike sme slávnostne otvorili výskumné a vývojové stredisko Thermia. Tu prebieha dôsledné testovanie a vývoj softvéru pre tepelné čerpadlá. Pôvodné zariadenia Thermia, ktoré umožňovali výrobu v rokoch 1923 až 1968, sme obnovili a sprístupnili verejnosti ako múzeum.

2008

 

 

V modeli Thermia Diplomat Optimum G2 sme použili revolučnú technológiu HGW (ohrev teplej vody prehriatymi parami), ktorá dodáva viac teplej vody a zabezpečuje nižšiu spotrebu energie.

2019

 

 

Svetový líder bytových tepelných čerpadiel Thermia Atlas je uvedený na trh, čím sme prekonali predchádzajúci limit výkonu tepelných čerpadiel s hodnotou SCOP 6,15. V tom istom roku na trh uvádzame model Calibra, prezývaný aj ako zástupca tepelných čerpadiel.

2020

 

 

 

Thermia je prvým výrobcom tepelných čerpadiel na svete, ktorý používa Calibra Eco, chladivo šetrné k životnému prostrediu (R452B), čím znižuje potenciál globálneho otepľovania (GWP) a robí z tepelného čerpadla ešte lepšiu ekologickú voľbu pre chladenie, vykurovanie a ohrev vody.

Predbiehame dobu

Oslavujeme 100 rokov inovácií a pokračujeme v našej ceste s riešeniami vykurovania zajtrajška. O krok vpred. Vitajte v budúcnosti.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431