Stredisko výskumu a vývoja

Popredné svetové stredisko na výskum a vývoj

V roku 2007 sme sa rozhodli, že potrebujeme špecializované výskumné a vývojové stredisko, ktoré pomôže riadiť inovácie v podnikaní a zabezpečiť kvalitu v každej fáze vývoja produktov.

Zoznam požiadaviek bol ambiciózny.

Najnáročnejšia bola špeciálna klimatická komora na testovanie výkonu od -20 °C do 40 °C a vývoj vzduchových tepelných čerpadiel, ktoré zodpovedajú norme EN-14511. Vyrábame tepelné čerpadlá, ktoré spĺňajú globálne požiadavky a poskytujú optimálnu účinnosť vo všetkých klimatických podmienkach, od tropických až po arktické.

V tom čase sme vzhľadom na zložitosť nemohli nájsť nikoho, kto by dokázal postaviť klimatickú komoru podľa našich špecifikácií, tak sme si ju postavili sami. A neprestali sme len pri regulovaní teploty.

  • Pridali sme aj špeciálne zvukové miestnosti, echo komoru a anechoickú testovaciu zvukovú komoru, aby sme mohli vyvinúť najtichšie tepelné čerpadlá na trhu
  • Vytvorili sme strediská na čo najprísnejšie testovanie mechanického namáhania, aby sme poskytli úplný obraz o kvalite komponentov a pomohli zabezpečiť dlhodobú životnosť každého produktu Thermia
  • Vyvinuli sme vlastný softvér na ovládanie našich tepelných čerpadiel a systémov. Tým sme sa zbavili akejkoľvek závislosti od externých strán pri poskytovaní hotových riešení, čo znamená, že softvér je pre nás na mieru navrhnutý a neoddeliteľný od celkového procesu vývoja. To je značná výhoda.

Samostatná budova s rozlohou približne 3 000 m² sa nachádza v Arvike a bola dokončená aj otvorená v tom istom roku – 2007.

Približne 30 inžinierov tu pracuje na plný úväzok a spolupracuje s naším tímom dizajnérov, aby pre naše produkty zaistili najlepšiu možnú rovnováhu medzi formou a funkciou – sme presvedčení, že práve to je charakteristickým znakom skvelého škandinávskeho dizajnu.

Toto globálne stredisko výskumu a vývoja naďalej zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní produktov s vyspelou technológiou a systémov, ktoré sú mimoriadne energeticky účinné.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431