Vykurovanie s nízkymi emisiami CO2

Miesto, kde zelená rezidenčná štvrť žije so zelenou technológiou

Uuesala znamená súkromie a prírodu

Uuesala je obytná štvrť ležiaca len 8 km od centra Tallinu. Jej atmosféru vystihujú pojmy ako kľud, domáce šťastie a priateľskí ľudia. Uuesala je veľmi obľúbená medzi mladými ľuďmi a rodinami s deťmi, pretože je to zóna so súkromným a priestorovým bývaním, veľa zelene a premyslenou infraštruktúrou.

„…keď sme sa pozreli na fotky domov, boli sme ohromení! Zapôsobila na nás nielen architektúra a výber materiálov, ale i geotermálne vykurovanie so zdrojom energie v zemi…“ hovorí Stanislav Kalov, jeho rodina bola prvým klientom v Uuesalu Kodu.

Vykurovanie s nízkymi emisiami CO2 v moderných a energeticky efektívnych domoch

Veľa budov vo štvrti Uuesala sú dvojdomy alebo radové domy postavené počas posledných piatich rokov. Developer sa kvôli udržaniu okolitého prírodného vzhľadu rozhodol pre „zelenú stavbu“ v Uuesalu. Všetky domy, väčšinou jednopodlažné, sú obložené drevom alebo kameňom. „Voľba materiálu, trvanlivého a odolného, prispieva k zdravému prostrediu pre život a zaisťuje perfektnú zvukovú izoláciu“, hovorí Janar Muttik, člen komisie Uuesalu Development Ltd.
Fasády domu a infraštruktúra bola vyvíjaná s ohľadom na ekológiu a láskavosťou k prírode. Všetky domy sú dobre izolované a majú plastové okná s trojitým zasklením k zaisteniu malých tepelných strát. Sú taktiež vybavené zemnými tepelnými čerpadlami Thermia Diplomat alebo Thermia Diplomat G3 s integrovanými zásobníkmi teplej vody. Obnoviteľná energia sa získava zo zeme plošným zemným kolektorom, ktorý je umiestnený približne meter a pol pod zemským povrchom. „Všetci nájomníci majú prospech zo systému vykurovania, ktorý používa obnoviteľné zdroje“, hovorí Toomas Kibus, riaditeľ oddelenia obnoviteľnej energie a vykurovania vo firme Airwave.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431