Energeticky efektívny tím

Tepelné čerpadlo Thermia pre Löfbergskú arénu

Löfbergs Arena

Löfbergská aréna je rezort s ponukou viacerých aktivít po celý rok. Avšak jeho hlavnou úlohou je byť domácim štadiónom pre Färjestadský hokejový tím. Okrem vykurovania v lete tepelné čerpadlá poskytujú príjemný chlad v kanceláriách, konferenčných miestnostiach a fitness zariadeniach.

„Náklady za energiu sa znížili o viac ako 45 %.“

V roku 2012 v Löfbergskej aréne v Karlstadte boli inštalované štyri tepelné čerpadlá Thermia Robust, každé s výkonom 42 kW. Tepelné čerpadlá vykurujú obrovské budovy a zároveň chladia ľad v hlavnej aréne a v tréningovej hale. Pred inštaláciou tepelných čerpadiel presahoval ročný náklad na vykurovanie poskytované obci 1,5 miliónov SEK.

„Tepelné čerpadlá boli jedny z najlepších investícií klubu. Peniaze, ktoré ušetríme na energii, budeme môcť používať na veci, ktoré sú dôležité pre náš rozvoj“, komentuje riaditeľ färjestadkého klubu Hakan Loob.

Aréna a priľahlé budovy majú celkovú plochu väčšiu než 10 000 m2 a vďaka inštalácii tepelných čerpadiel Thermia sa náklady za energie znížili o viac ako 45 %. „Vybrali sme si tepelné čerpadlá Thermia, pretože sú optimálnym a spoľahlivým riešením. Táto iniciatíva je len časť väčšieho projektu k vylepšeniu energetickej efektivity, ktorá je dôležitá ako pre ekonómiu, tak i pre životné prostredie“, vysvetľuje Stefan Jonsson, manažér Arény.

Färhestad BK je jeden z najúspešnejších hokejových tímov vo Švédsku. Hral 19 krát vo finále ligy a vyhral deväť krát  majstrovstvá švédskej ligy (štyri od roku 2002). Ľadový hokej je vo Švédsku veľmi obľúbený ako z pohľadu účastníkov, tak i divákov.

Kapacita arény je 8 647 miest na hokejové zápasy a 10 300 na koncerty. To ju robí šiestou najväčšou krytou arénou vo Švédsku. Stavba štadiónu stála 160 miliónov SEK a oficiálne otvorenie prebehlo 15. septembra 2001.

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431