Nové teplené čerpadlo Thermia Calibra

Nové teplené čerpadlo Thermia Calibra

Vylepšený riadiaci systém a použitie invertorovej technológie sú kľúčom k tajomstvu Thermia Calibra. Táto inovatívna jednotka s jedným z najvyšších sezónnych vykurovacích faktorov (SCOP) je navrhnutá špeciálne pre nízkoenergetické domy a poskytuje rodinám inak nedosiahnuteľnú kombináciu komfortu prípravy teplej vody s výnimočnou hospodárnosťou.

"S SCOP 5,8 je Thermia Calibra pragmatickou alternatívou tradičných spôsobov vykurovania pre nízkoenergetické domy. Tento inovatívny koncept osloví európske rodiny hľadajúce spoľahlivosť a efektivitu vykurovania rodinného domu spolu s minimálnymi dopadmi na životné prostredie. Pretože Calibra dokáže využívať nízkopotenciálnu tepelnú energiu zo zeme alebo z vody, ponúkajú sa tu široké možnosti využitia obnoviteľných zdrojov energie." povedal Hans Wreifalt, riaditeľ exportu v spoločnosti Thermia Heat Pumps.

Invertorová technológia použitá v tepelnom čerpadle prináša výnimočné výsledky. Manažér produktu Calibra Petter Lykken vysvetľuje: "Jeden z kľúčov pre takúto prekvapujúce efektivitu je vylepšený riadiaci systém, ktorý spracováva všetky výhody poskytované invertorom bezo - zvyšku. Tepelné čerpadlo tým spĺňa požiadavky najnáročnejších zákazníkov - majiteľov rodinných domov. Tepelné čerpadlo Calibra vytvorilo vlastnú triedu ohľadom prípravy teplej vody. Navyše vďaka novému technickému riešeniu je Calibra najtichším tepelným čerpadlom svojho druhu na trhu. Pri prevádzke Calibra 7 je hladina akustického výkonu od 28 dB, čo je hluk šuchotu lístia."

 
Invertorová technológia priebežne upravuje výstupný výkon tepelného čerpadla tak, aby zodpovedal okamžitým požiadavkám, a to umožní Calibra dodávať 100% požadovanej energie. To na druhej strane znamená, že užívateľ neplatí použitie drahej elektrickej energie pomocného ohrevu.

Thermia Calibra ponúka najrýchlejšiu a najefektívnejšiu prípravu teplej vody vo svojom segmente. V aplikáciách pre rodinné domy je potrebný dostatok teplej vody a zároveň jej rýchla príprava, to všetko samozrejme pri nízkych nákladoch. To umožňujú technológie vyvinuté spoločnosťou Thermia: využitie samotného invertora a TWS technológie v 180 l zásobníkovom ohrievači TV. V reálnej prevádzke to pre používateľov znamená dostatočné množstvo teplej vody v ranných a večerných hodinách.

Model so vstavaným zásobníkovým ohrievačom teplej vody je dostupný v šedej alebo bielej farbe. Nová Thermia Calibra je tiež dostupná vo variante Duo s príslušným zásobníkovým ohrievačom MBH. Samostatne stojaci zásobníkový ohrievač teplej vody je dostupný v objemoch 200 a 300 litrov.

Calibra 7 (s výkonom 1,5 - 7 kW) a Calibra 12 (3 - 12 kW) sú najkompaktnejšie výrobky v sérii invertorových tepelných čerpadiel Thermia. Všetky produkty tejto série sú navrhnuté pre inštaláciu v nízkoenergetických domoch, novostavbách aj rekonštruovaných objektoch.

Thermia odporúča kontaktovanie autorizovaného distribútora IVAR CS pre zistenie obstarávacej ceny a prevádzkových nákladov tepelného čerpadla a úspor domácnosti.

Ďalšie informácie o Thermia Calibra

Kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás

Napíšte nám

Informujeme Vás, že vašu dohodu je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailovej správy... viac
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
Informujeme Vás, že správca osobných údajov poskytnutých vo vyššie uvedenej podobe... viac
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Povinné pole

Thermia partner na Slovensku

IVAR SK, spol. s r.o.

IVAR SK, spol. s r.o.

+421 346 214 431